ب
ب

طراحی وب سایت واکنش گرا با حفظ خلاقیت رابط کاربری

طراحی وب سایت واکنش گرا (پاسخگو) بسیار محبوب است و مطلقا خارج از هیچ رازی است واین چیزی هست که کارشناسان عرصه وب خواهاناش هستند...

طراحی وب سایت واکنش گرا (پاسخگو) بسیار محبوب است و مطلقاً خارج از هیچ رازی است و این چیزی هست که کارشناسان عرصه وب خواهانش هستند و بسیاری از برنده های بزرگ در حال سوئیچ کردن آن هستند.

اما زمانی این امر هیجان انگیز و جالب می‌شود که طراحی وب سایت واکنش گرا مختص تلفن های همراه نمی شود. تعریف دقیق طراحی وب سایت واکنش گرا این است که سایتی طراحی شود که برای تمامی اندازه‌ها در مرورگرها قابل مشاهده باشد حال این می تواند برای کامپیوترهای رومیزی باشد و یا تلفن های هوشمند.

این مهم است که طراحان وب سایت های واکنش گرا را با حفظ خلاقیت پدید آورند و همین طور ضرورت مطمئن شدن لود سایت در دستگاه های مختلف انکارناپذیر است. در ادامه راهکارهایی برای طراحی وب سایت واکنش گرا با حفظ تعامل رابط کاربری ارائه خواهیم داد.

1. از تایپوگرافی استفاده کنید در طراحی سایت های واکنش گرا، باید در نظر بگیرید نمایش سایت در صفحات نمایش کوچک به خوبی قابل مشاهده باشد. تایپوگرافی یک جزء اصلی در طراحی هرگونه وب سایت خوبی است، اما در طراحی سایت واکنش گرا تقریباً یک ضرورت است. اولین و مهمترین عامل در طراحی یک سایت واکنش گرا تایپوگرافی است.

2. استفاده از تصاویر بزرگ تصاویر، مانند حروف‌چینی، در هر طراحی وب سایت بسیار مهم هستند. هنگامی که شما یک سایت را در صفحه نمایش کوچکتر مشاهده می‌کنید، تصاویر نیز باید کوچکتر به نمایش درآیند.

در حالت ایده آل، شما می‌خواهید مطمئن شوید تصاویر بزرگ بدون هیچ اثر گرافیکی بر روی آن‌ها، در هنگام تغییر پنجره مرورگر به هم نریزد و به نابودی نمایش سایت نینجامد. در کل حجم عکس و سایز تصویر مهم است و شاید به این دلیل از تصاویر بزرگ و طراحی‌های مسطح (طراحی سایت تخت یا flat) استفاده می‌شود که نمایش سایت را در نوع طراحی واکنش گرا آسان می‌کند.

3. navigation قطعاً سایت هایی که دارای منوهای ناوبری نیستند کاربران خود را تنها می‌گذارند در طراحی واکنش گرا باید از ناوبری هایی استفاده کنیم که نسبت به یک طراحی معمولی بتواند به‌آسانی فشرده شود. شما می‌توانید منوی خود را کوچکتر و فشرده تر در نزدیکی بالای صفحه  ایجاد کنید و یا می‌توانید یک منوی کشویی برای بازدیدکنندگان ایجاد کنید.

4. استفاده جالب عناصر شاید کار سختی باشد اما در سایزهای کوچک صفحه نمایش چون موبایل باید از حداکثر خلاقیت استفاده شود تا حرکت بازدید کننده با پیش نمایش صفحات سایت در موبایل جالب به نظر برسد! می‌توانید از افکت های محوی یا انتقالات ناگهانی استفاده کنید تا طرح سایت شما برای کاربر در صفحه نمایش موبایل جذاب و جالب باشد.

نتیجه می توان خلاقیت و تنوع را با توجه به محدودیت های طراحی وب سایت واکنش گرا حفظ کرد طرح های جالب و جذابی را می‌توان در طراحی واکنش گرا پیاده کرد در حالی که اصول سئو سایت واکنش گرا را رعایت کرده‌ایم تصاویر بزرگ و از همه مهتر تایپوگرافی نقش کلیدیی را در طراحی شما دارد.

شناسه مطلب : 423|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *
 

           

 

میدان هفت تیر،خیابان کریمخان،خیابان خردمند شمالی،پلاک 105
تلفن: 88346241-021 | 88347468-021 | 88348918-021 | 88348469-021 | 88347873-021 | فکس: 88347873-021
info@dsi.co.ir | www.dsi.co.ir